athlete riding a bike
News

Katowice Business Run 2013 – relacja


W niedzielę 15 września 2013 katowicki Muchowiec ogarnęło biegowe szaleństwo. Pierwsza katowicka edycja biegu charytatywnego organizowanego w trzech miastach w Polsce zakończyła się pomyślnie. Na starcie pojawiło się 112 drużyn, razem z charytatywną pałeczką po Trzech Stawach biegło około 560 osób w sumie przebiegając ok 2184 km. Każdy zawodnik z drużyny musiał pokonać pętlę o dystansie 3,9 km.

Ogromne podziękowania należą się organizatorom i sponsorom imprezy za bogate pakiety startowe, na które składały się pamiątkowy plecak, a w nim: bardzo dobrej jakości koszulka techniczna, smycz, odblask na rękę, napój energetyczny, płatki musli, dwa małe dezodoranty oraz foldery promocyjne. Pakiety startowe zostały odebrane już dzień wcześniej, dlatego w niedzielę mogliśmy pojawić się przed samą imprezą.

Regulamin zawodów zakładał, że wszyscy uczestnicy sztafety muszą na bieg założyć koszulki organizatorów, tak aby wszyscy biegli w jednolitych strojach. Dzięki temu od razu wiadomo było, kto przyjechał aktywnie wspierać akcję, a kto akcji kibicuje.

Po przyjeździe na miejsce, przebraliśmy się w biegowe stroje i udaliśmy się w okolicę startu i mety. Jako że między pierwszym zawodnikiem w sztafecie a ostatnim była dosyć duża przerwa między startami, każdy z nas rozgrzewał się indywidualnie. W skład naszej drużyny, reprezentującej Agencję Reklamową S 90 wchodziły Marta, Ania, Basia, ja – Natalia oraz nasz kapitan drużyny Michał. W takiej kolejności również startowaliśmy jaki. Rozgrzewka w rytmach zumby odbywała się pod główną sceną. W ramach Business Run również i dla dzieci zostały przygotowane różne atrakcje takie jak zajęcia artystyczne i sztafeta dla dzieci, do której również zgłosiła się spora liczba dzieciaków.

Pierwsza z naszej drużyny ze sporym impetem wystartowała nasza nowicjuszka na zawodach Marta, przecierając nam biegowe ścieżki. Jako następna pałeczkę przejęła Ania, a po niej Basia. Czas mijał nieubłagalnie szybko, i musiałam zacząć się intensywnie rozgrzewać. Standardowo bieganie, sprinty, wymachy nogami, skrętoskłony, podskoki, skipy oraz chwilę rozgrzewki pod sceną wraz ze sporą liczbą osób. Kilka minut przed przybiegnięciem Basi ustawiłam się w swoim boksie oczekując na przejęcie pałeczki. Jako że było to jedynie 3,9 km bieg miał być szybki i krótki. Po przejęciu pałeczki mocno wystartowałam, pierwszy kilometr przebiegłam w tempie 4:48 min/km, kolejne już powyżej 5 minut. Dawałam z siebie wszystko, żeby czas całej drużyny mógł być jak najkrótszy. Połowa trasy prowadziła wzdłuż rolkostrady, na jej końcu nawracało się na ścieżkę leśną, która prowadziła do mety. Tempo dla mnie bardzo intensywne, dało w kość. Nie da się opisać szczęścia na mecie po takim wysiłku. Mój czas to 20:38 średnie tempo wyniosło 5:15 min/km. Wynik dla mnie rewelacyjny , widać że regularne bieganie i dodatkowe treningi fitness przynoszą rezultaty. Wbiegając na metę sprawnie oddałam Michałowi pałeczkę. Do Michała należało ostatnie słowo w tym wyścigu. Jako najbardziej doświadczony biegacz z nas wszystkich, wystawiony na ostatnią pozycję w naszej sztafecie, poradził sobie najlepiej. Gratulację!

Cała nasza drużyna dosłownie spisała się na medal. Jako Agencja Reklamowa S 90 znaleźliśmy się na 86 miejscu uzyskując sumaryczny czas: 1:51:37 https://pl.wikipedia.org/wiki/Od%C5%BCywianie. Po zawodach pozostał nam już tylko relaks, wspólny posiłek, spacer po Trzech Stawach, chwila ćwiczeń na siłowni, znajdującej się w parku.

Nie pozostaje teraz nic innego jak wracać na treningowe ścieżki i trenować do przyszłorocznej edycji Katowice Business Run. Pierwsza edycja wypadła bardzo dobrze, na pewno był to duży sprawdzian dla organizatorów, który zdali się na piątkę z plusem. Dzięki temu z ogromną przyjemnością wystartuję w kolejnej edycji za rok.

Rate this post