Każdy powinien grać jak najlepiej w swoim klubie

Jeżeli weźmiemy pod lupę drużynę piłkarską i zaczniemy jej się przyglądać, to szybko zauważymy, że są w niej świetni piłkarze, którzy dobrze znają się na tym co robią, którzy zachowują się na boisku tak, jakby grali trochę intuicyjnie, i mamy też takich, którzy sprawiają wrażenie, jakby nie do końca wiedzieli, co tam robią i co należy do ich zadań. Wiele w tym zakresie zależy od szkolenia, ale jeśli piłkarze jednej drużyny, poddawani są jednakowemu szkoleniu, a mimo to są między nimi tak wielkie różnice podczas gry, to oznaczać to może, że wielką rolę odgrywają tutaj ich naturalne predyspozycje, a także zapał do pracy.

Trzeba się przykładać

Jeżeli zawodnik należy do konkretnej drużyny, do konkretnego klubu sportowego, to powinien robić wszystko, aby pracować na jego sukces. Zyskuje wówczas nie tylko sam klub czy kibice, mający świetny zespół, ale zyskuje także sam zawodnik. Jeśli podczas meczów będzie pokazywał się z jak najlepszej strony, to może się okazać, że zostanie dostrzeżony przez kogoś innego, że przejdzie do innego klubu, będzie grał w drużynie, która znajduje się wyżej w rankingu i będzie lepiej zarabiał. Ale zawsze musi on robić wszystko, aby jak najlepiej grać. Dlatego też tak ważne jest, aby na treningach dawał z siebie wszystko, aby nie skracał okrążeń podczas biegów dookoła boiska, bo każde takie skrócenie oznacza mniej przebiegniętych metrów, a znowu one w ciągu całego treningu, oznaczają przebiegnięcie mniejszych kilometrów i gorszą kondycję, oraz wytrzymałość. Im lepiej jakiś zawodnik będzie się przykładał do treningu, im ciężej będzie pracował, tym większa będzie szansa, że zdziała naprawdę wiele dobrego dla swojej drużyny, a kibice go za to jeszcze bardziej pokochają.

Nie można się rozpraszać

Im bardziej znany jest jakiś zawodnik, tym bardziej jest rozpoznawany przez kibiców swojej drużyny, a czasami nawet przez kibiców z całego świata – jeśli jest naprawdę dobry. To oznacza, że staje się też interesującym tematem dla gazet i telewizji, które chcą podążać za najnowszymi informacjami. Takie życie w blasku fleszy może powodować spore rozproszenie, rozmycie się tego co jest najważniejsze. Może się też okazać, że mniejsza będzie koncentracja podczas treningu, mniejsza będzie koncentracja podczas meczu, a co się z tym wiąże gorsza będzie gra. Dlatego też zawodnicy muszą uważać na to, aby się nie rozpraszać, aby nie pozwolić wejść sobie na głowę. Z tego też powodu, aby zapobiec rozpraszaniu, ale też żeby zapobiec wynoszeniu poza zespół jakichś zmian taktycznych, tak często dochodzi do sytuacji, że dziennikarze nie mogą towarzyszyć zawodnikom podczas treningów. Mają się oni skupić na tym, co dzieje się na boisku, a nie na błysku fleszy, który co chwilę się rozlega.

Od razu widać, który zawodnik się angażuje, który stara się dawać z siebie wszystko, który przykłada się do tego, co dzieje się na boisku i który słucha wskazówek trenera. Im bardziej piłkarze będą się przykładali do treningów i później do swojej gry, tym lepsze rezultaty będzie osiągała ich drużyna.

Podobne wpisy