Piłka nożna dostarcza wielu emocji

Można się dziwić, jak to się dzieje, że spośród tak wielu sportów, to właśnie piłka nożna wzbudza w wielu ludziach tak wielkie emocje. A im większa stawka w jakimś meczu, tym te emocje są jeszcze większe. Jednak prawda jest taka, że piłka nożna to gra zespołowa, jeśli cała drużyna nie będzie zgrana, nie będzie ze sobą współpracowała, to nic nie osiągnie. A taka jedność w działaniu jednoczy ludzi. Nie tylko tych, którzy w tym wszystkim faktycznie – fizycznie uczestniczą, ale także tych, którzy się temu przyglądają. Emocje jakie podczas takiego meczu panują na boisku, działają także na kibiców, a ludzie od czasu do czasu potrzebują większej dawki adrenaliny, którą z pewnością zapewniają takie mecze.

Fotkom
https://www.fotkom.com.pl
Profesjonalna oprawa obrazów w Warszawie.
Wydruki na płótnie, oprawy i ramy do luster.

Nikt sam tutaj nic nie zdziała

Jeżeli napastnicy, obrońcy i bramkarz nie będą ze sobą odpowiednio współpracowali, to możemy być pewni, że taki zespół niewiele zyska. Nie będzie odpowiedniego zgrania, nie będzie zaufania, a co się z tym wiąże, nie tylko sami nie strzelą gola, ale też pozwolą sobie strzelić ich przynajmniej kilka. Dodatkowo w tak dynamicznej grze, gdzie zawodnicy znajdują się blisko siebie, może dochodzić do mniejszych lub większych fauli, a one znowu wzbudzają wiele emocji, zwłaszcza jeżeli mamy inne zdanie niż sędzia. Fani kibicują swojej drużynie, zagrzewani są do głośniejszego dopingu i przyśpiewek, tak aby ich zespół czuł, że są z nim. Dlatego właśnie podczas meczów piłki nożnej pojawiają się tak wielkie emocje. Im więcej dopingujemy, tym bardziej wczuwamy się w to, co dzieje się na boisku, a im bardziej się wczuwamy, tym bardziej mamy wrażenie, że my faktycznie tam gramy. Ile razy można usłyszeć okrzyki skierowane do piłkarzy, że to czy tamto powinni zrobić inaczej. Pomiędzy piłkarzami a kibicami pojawia się niesamowita zażyłość, są fani którzy potrafią przejechać setki kilometrów za swoją drużyną. A im bardziej piłkarze są otwarci na kontakty z fanami, tym bardziej ta więź między nimi rośnie.

Jak się nie emocjonować jeśli nasi trafili?

O ile nie każdy może być zainteresowany rozgrywkami w kraju pomiędzy różnymi klubami, o tyle mało jest osób, dla których nie liczą się mecze reprezentacji. Nawet jeśli ktoś nie jest wielkim fanem, to i tak włącza telewizor, bo chce zobaczyć jak poradzą sobie nasi. Bo oni są nasi, a więc muszą pokonać tamtych obcych, a skoro oni są nasi czyli moi, to mimo wszystko powinienem cieszyć się z ich zwycięstwa, bo przecież ich zwycięstwo jest także moim zwycięstwem. Jak często po wygranych meczach można usłyszeć wśród ludzi komentarze: pokonaliśmy ich, zwyciężyliśmy ich. I to nic, że sami nigdy nogi na boisku nie postawiliśmy, a jeśli nawet to nie na poziomie zawodowym. Wygrali nasi zawodnicy, strzelili gola nasi piłkarze, a skoro oni są nasi to wygraliśmy też my.

Piłka nożna niewątpliwie łączy. Podczas transmisji najważniejszych meczy kadry narodowej w pubach, kawiarniach, w domach zbierają się ludzie. Czasami zupełnie obcy sobie ludzie, w przypływie radości, rzucają się sobie na szyję i wspólnie świętują, albo wspólnie płaczą.

Podobne wpisy