naked woman covering her breasts with hand 1
Miłość & Seks

Zalety karmienia piersią


Żywienie noworodka oraz niemowlaka ma ogromny wpływ na jego rozwój fizyczny, psychiczny oraz emocjonalny. Pokarm bowiem dostarcza maluszkowi wszystkich niezbędnych witamin oraz wartości odżywczych, które stanowią podstawowy i najważniejszy budulec rosnącego i rozwijającego się organizmu. Jeszcze do niedawna zdecydowana większość młodych mam sięgała po specjalistyczną mieszankę mleczną, rezygnując z różnych powodów z karmienia piersią.

Na szczęście w ostatnich latach karmienie piersią…

Na szczęście w ostatnich latach karmienie piersią, polecane przez lekarzy, pediatrów i położne, staje się coraz bardziej popularne ze względu na szereg nieocenionych zalet. Powszechnie bowiem wiadomo, że pokarm matki zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, w tym również niezastąpione przeciwciała, które wspomagają niedojrzały jeszcze u niemowlaka układ odpornościowy. Mleko matki zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe małego człowieka, dzięki czemu ma zapewniony doskonały start. Zdaniem lekarzy dzieci karmione piersią znacznie rzadziej chorują niż ich rówieśnicy, a ponadto rozwijają się szybciej. C o więcej w czasie karmienia piersią pomiędzy matką a jej maleństwem powstaje intymna i wyjątkowa więź na całe życie. Dziecko ssące pierś mamy, wtulone w jej ciało, czuje się bezpieczne i kochane.

Karmienie piersią wiąże…

Karmienie piersią wiąże się z koniecznością przestrzegania określonej diety, dzięki czemu świeżo upieczona mama może błyskawicznie odzyskać figurę sprzed ciąży.

Rate this post