Zgrupowania kadry są niezwykle ważne

Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że na co dzień piłkarze z jednego kraju, grają w różnych zespołach. Czasami są to jakieś kluby krajowe, czasami – ci lepsi zawodnicy, grają w klubach zagranicznych, a to oznacza, że praktycznie nie mają ze sobą zbyt wielkiego kontaktu. Oczywiście ten brak kontaktu, brak poznania się, obserwowania siebie nawzajem podczas gry sprawia, że trudno byłoby im grać ze sobą, skutecznie grać, w jednej drużynie. Dlatego właśnie, ci piłkarze, którzy powołani są do kadry narodowej, a więc reprezentują nasz kraj podczas meczów z drużynami z innych państw, odbywają co jakiś czas swoiste zgrupowania.

Wyposażenie magazynów w sklepie LOG-SYSTEM – regały, antresole, wciągniki elektryczne.

Nie można ich ignorować

Jeżeli piłkarze nie będą się znali, to nie będą potrafili ze sobą współpracować. Tak samo, jeśli trener nie będzie ich znał, to nie będzie potrafił określić, co dla każdego z nich jest najlepsze, w czym każdy z nich może się sprawdzić. Dlatego dla lepszego poznania się organizowane są zgrupowania. Zazwyczaj mają one miejsce przed ważnymi meczami i trwają kilka dni, a poszczególni piłkarze mają wówczas obowiązek się na nich stawić. Nie można ignorować tego czasu, bo to dzięki niemu piłkarze mają szansę poznać nawzajem swoje mocne i słabe strony, mają szansę nawiązać ze sobą wieź, która pozwoli im lepiej grać. Co więcej, to właśnie na tych zgrupowaniach mają szansę przećwiczyć różne ustawienia, które przygotował dla nich trener i sprawdzić, co już wychodzi perfekcyjnie, a co jeszcze trzeba tutaj poprawić. Dodatkowo w tym czasie, mają się oni skupić tylko na ciężkim przygotowaniu do gry, a to oznacza, że dziennikarze poza relacjonowaniem ich przyjazdu i wyjazdu ze zgrupowania, i poza ściśle określonym czasem przeznaczonym na konferencję, nie mają prawa piłkarzom przeszkadzać.

Cały sztab ludzi

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że podczas takiego zgrupowania razem z piłkarzami działa cały sztab ludzi. To nie tylko trener, który obserwuje ich grę i ustala najlepszą taktykę. To także różnego rodzaju lekarze i fizjoterapeuci, którzy mają czuwać nad fizycznym przygotowaniem piłkarzy i nad tym, aby nie ulegli oni żadnym kontuzjom. To także analitycy, którzy analizują mecze nie tylko swojej kadry, ale także innych drużyn, tak aby wychwycić ich najsłabsze i najmocniejsze strony, a swoje wnioski przekazują trenerowi, który musi je w odpowiedni sposób wykorzystać, jeśli chce wygrać. Co więcej warto też pamiętać o całym sztabie kucharzy, którzy muszą przygotowywać odpowiednio zbilansowane posiłki, tak aby piłkarze mieli dostarczoną odpowiednią wartość odżywczą, ale jednocześnie też, żeby się zbytnio nie objadali.

Takie zgrupowanie musi być przygotowane odpowiednio w najmniejszym nawet szczególe. Dlatego tak dokładnie wybiera się miejsce, w którym ma się odbyć zgrupowanie, ludzi którzy mają pomóc w jego zorganizowaniu i później pilnować jego prawidłowego przebiegu, a także uważnie planuje się każdy dzień. Im więcej piłkarze wyniosą z takiego zgrupowania, tym większa będzie szansa, że ich wyniki podczas najbliższych meczy, będą na odpowiednim poziomie.

Podobne wpisy